Elérhető az ELTE köznevelési intézményeinek aktuális könyvtári állománya a közös keresőfelületen

Az ELTE könyvtári hálózatához tartozó iskolai könyvtárak különféle adatbázisokban rögzítik a dokumentumaikat. E rendszerek megtartása mellett egy közös keresőfelületet alakított ki az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár a TÁMOP-3.2.4/09/1/KMR-2010-0021 pályázat keretén belül 2011-ben, mely az alábbi címen érhető el: https://gimikatalogus.elte.hu/, valamint az ELTE könyvtárainak közös katalógusából is megnyitható a jelölt menüpontra kattintással.

Illusztráció

A csatlakozott könyvtárak és az adatbázisban található rekordjaik száma:

• Apáczai Csere János Gyakorló Gimnázium Könyvtára (14 338 rekord),
  • ELTE Gyertyánffy István Gyakorló Általános Iskola (27 037 rekord)
  • Radnóti Miklós Gyakorlóiskola Könyvtára (37 782 rekord),
  • Trefort Ágoston Gyakorlóiskola Könyvtára (34 265 rekord).

Az iskolai könyvtárak adatbázisainak konvertálása szabályos időközönként történik. Évente egy alkalommal, általában november-december folyamán frissülnek az adatok az előző évi változásoknak (gyarapodásoknak és törléseknek) megfelelően.

ELTE