Virtuális könyvtártúra a magyar kultúra napja alkalmából

A magyar kultúra napja (2021. január 22.) alkalmából idén az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár virtuális könyvtártúrára invitálja az érdeklődőket.

Az évfordulóval kapcsolatos események célja a közös tárgyi és szellemi értékeinkről való megemlékezés, valamint az európai viszonylatban is jelentős kulturális örökségünk megőrzésének fontosságára irányítani a figyelmet.

Rövidfilmünk segítségével betekintést nyerhetnek a könyvtárpalota történetébe, építészettörténeti érdekességeibe és impozáns termeibe. Megtudhatják, hogyan segítette a könyvtári szolgáltatások hatékonyságát a csőposta, és mióta működik az ipari műemlékként számontartott Mátrai-lift. A tetőről körpanoráma tárul szemük elé, megcsodálhatják madártávlatból a Ferenciek terét és a Gellért-hegy Szabadság-szobrát.

Csatlakozzon Ön is virtuális időutazásunkhoz és látogasson el Eötvös-kiállításunk digitális sétájára is! Új és folyamatosan működő szolgáltatásainkról pedig itt tájékozódhat.

ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár, Bodor Krisztofer